خلاصه خبر :   خبرگزاری تسنیم: سعید فرجی مستندساز عضو گروه فرهنگی میثاق از تدوین کار جدید خود با نام «غرور یک ملت» خبر داد.
تاریخ : 22/03/1392      ساعت: 14:28
منبع خبر: خبرگزاری تسنیم                
متن خبر
خبرگزاری تسنیم: سعید فرجی مستندساز عضو گروه فرهنگی میثاق از تدوین کار جدید خود با نام «غرور یک ملت» خبر داد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم فرجی در تشریح سوژه «غرور یک ملت» که در دست تدوین است خاطرنشان کرد: این مستند در مورد یک عکاس بنگلادشی به نام «شهید العلم» است که به مبارزه با غرب و فرهنگ غربی می‌پردازد.

وی افزود: این عکاس با تلاش‌های بین‌المللی خود سعی می‌کند تا با انحصارطلبی غرب در حوزه هنر و عکاسی مقابله کند. شعار او در این راه «ما جهان اکثریت هستیم نه جهان سوم» است. شهید العلم با تاکید بر اینکه غرب سعی دارد نقاط ضعف ما را فقط نشان دهد می‌گوید ما هم نقاط ضعف داریم و هم قوت و باید این دو را کنار هم دید.

این مستندساز همچنین از انتشار یک کتاب عکس با عنوان «سفر به پایان زمین»  با محوریت موضوع دوران قحطی سومالی تا یکماه دیگر خبر داد و گفت: این پروژه که در سال 91 کلید خورد شامل یک مجموعه عکس و یک فیلم مستند است و قرار است نشر ساقی این کتاب را چاپ کند.

فرجی با تاکید بر اینکه این مجموعه از تولیدات گروه فرهنگی میثاق است تصریح کرد: علاقمندم مستند را همراه با کتاب منتشر کنم که کار جدیدی در عرصه انتشارات در ایران می‌باشد.

وی در ادامه با توضیح پروژه عکاسی جدیدش که چند هفته قبل کار تصویربرداری آن را به پایان رسانده است یادآور شد: این مجموعه درباره زندگی فلسطینیان مهاجری است که از 65 سال پیش به لبنان آمده‌اند و در اردوگاه‌ها زندگی سختی را می‌گذرانند و دائما با امید برگشت به سرزمینشان زندگی می‌کنند.

این عکاس با اشاره به اقامت یکماه در لبنان برای تولید این مجموعه گفت: لوکیشن تصاویر این مجموعه اردوگاه‌‌های الباص، برج‌البراجنه، شتیلا و اردوگاه ساحلی شهر صور است.

فرجی در پایان اذعان داشت: پروژه عکاسی «اردوگاه‌های انتظار» که اکنون نام «بازگشت» را برای آن انتخاب کرده ایم به سفارش حوزه هنری انجام شد و قرار است این تصاویر را به صورت کتاب و نمایشگاه در معرض دید قرار دهد.

در کارنامه مستندسازی سعید فرجی،‌ تولید آثاری چون کاروان آزادی، عکاسی زیر آتش، آسیایی‌ها به غزه می‌روند و... به چشم می خورد.

منبع: تسنیم

كليه حقوق اين اثر متعلق بهhttp://www.Misagh.netميباشد.
هرگونه تقليد و نقل مطالب بدون ذكر منبع ممنوع می باشد.