خلاصه خبر :   نشست ويژه اكران فيلم مستند «سفر به ديار پشتون‌ها» با حضور سازنده اين مستند، عصر يكشنبه 5 آبان 1392 در فرهنگ‌سراي انقلاب اسلامي مشهد برگزار شد. در اين نشست، علاوه بر اكران اين فيلم مستند ضد آمريكايي، مباحثي با موضوع بررسي تروريسم و جهاد در افغانستان مطرح شد.
تاریخ : 09/08/1392      ساعت: 09:07
منبع خبر: مدیر سیستم                
متن خبر

نشست ويژه اكران فيلم مستند «سفر به ديار پشتون‌ها» با حضور سازنده اين مستند، عصر يكشنبه 5 آبان 1392 در فرهنگ‌سراي انقلاب اسلامي مشهد برگزار شد.

در اين نشست، علاوه بر اكران اين فيلم مستند ضد آمريكايي، مباحثي با موضوع بررسي تروريسم و جهاد در افغانستان مطرح شد.

کارگردان «سفر به دیار پشتون‌ها» در بخشي از اين مراسم گفت: این مستند به پنج زبان زنده دنیا ترجمه شده است و در حال رايزني براي اکران آن در افغانستان هستیم.

محسن اسلام‌زاده افزود: با توجه به هجمه رسانه‌ای غرب علیه مردم خاورمیانه و به ويژه افغانستان، ضرورت ساخت چنین آثاری برای دفع این هجمه‌ها بیش از پیش احساس می‌شود.

وي با بيان اينكه این مستند برای پشتون‌ها که یکی از قومیت‌های بزرگ افغانستان هستند ساخته شده است، ادامه داد: به رسمیت شناختن قومیت‌ها و بیان اینکه مشکل اصلی ما در جهان اسلام تکفیری‌ها هستند، از دغدغه‌های این فیلم است.

اسلام‌زاده خاطرنشان كرد: نیاز به ساخت چنین فیلم‌هایی مدت‌هاست که احساس می‌شود، زیرا متأسفانه مردم افغانستان از طریق رسانه‌های غربی، به شكل نادرستي به دنیا معرفی شده‌اند و البته این اتفاق برای مردم ما هم افتاده است.


كليه حقوق اين اثر متعلق بهhttp://www.Misagh.netميباشد.
هرگونه تقليد و نقل مطالب بدون ذكر منبع ممنوع می باشد.