شرح خبر
موج حضور مستندسازان ایرانی در کانون‌های بحران همچنان با قدرت ادامه دارد
سید سلیم غفوری در گفتگو با تسنیم؛
    سیزدهم خرداد ١٣٩٢ ساعت ١٨:٤٣      
خبرگزاری تسنیم: موج حضور مستندسازان ایرانی در کانون‌های بحران همچنان با قدرت ادامه دارد. مرکز میثاق یکی از برجسته‌ترین مراکز تلاش برای حضور نگاه آرمانی ایران در عرصه بین‌المللی ست.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، سید سلیم غفوری مستندساز عضو گروه میثاق در تشریح پروژه های در دست تولید این گروه گفت: مستند آقای وحید فرجی به نام "تولد در زمین سوخته" در مراحل پایانی تدوین است.

وی در تشریح موضوع این فیلم گفت: این مستند به بررسی تأثیرات منفی استفاده از تسلیحات حاوی اورانیوم ضعیف شده در جنگ‌های سه دهه اخیر به خصوص جنگ ایران و عراق می پردازد.

غفوری همچین خبر داد: مستند مهدی عوض زاده که در حوزه بین الملل و در مورد کشور میانمار است در مرحله تدوین است. مستند مصطفی حریری نیز که در حوزه بین الملل در مورد سودان است مراحل پایانی تدوین را می گذراند.

وی در پاسخ به سوال در مورد نام این مستند ها تصریح کرد: هنوز نام این مستندها قطعی نشده است.

این مستندساز جوان در پایان گفت: سعید فرجی نیز برای ساخت مستندی در مورد اردوگاه آوارگان فلسطینی در لبنان به این کشور سفر کرده است.

مرکز فرهنگی میثاق یکی از کانون های فعال در زمینه مستندسازی است که مستندهای "کاروان آزادی"، "نسیم حیات"، "عراق سرزمین جنگ‌ها"، "آخرین فرزندان سومالی"، "کدام مسجد" و "نیمه خاموش" را در کارنامه خود دارد.

منبع:تسنیمكليه حقوق اين اثر متعلق به مرکز فرهنگی میثاق ميباشد.