شرح خبر
محسن‌ اسلام‌زاده در گفت‌وگو با فارس:
مستند «اهل سنت ایران» آماده نمایش شد | پخش از ۵۲ شبکه تلویزیونی کشورهای اسلامی + عكس
    پنجم مرداد ١٣٩٣ ساعت ١٤:٢٧      

محسن اسلام‌زاده کارگردان مستند «اهل سنت ایران» در گفت‌و‌گو با خبرنگار سینمایی فارس در آستانه عید سعید فطر از تولید مستندی تحت عنوان «اهل سنت ایران» خبر داد و گفت: قرار است این مستند در 52 شبکه تلویزیونی عضو اتحادیه رادیو تلویزیون‌های کشورهای اسلامی به نمایش درآید.

وی در مورد مراحل تولید این مستند افزود: راوی این فیلم «احمد مصطفی»، تحلیل گرِ مسائل سیاسی از کشور مصر است که به منظور آشنایی با اهل سنت ایران به کشور عزیزمان سفر می کند و طی سفری زمینی به طول 11 هزار کیلومتر با علماء، شخصیت ها و رسم و رسومات اهل سنت آشنا می شود.

اسلام زاده ادامه داد: این مستند 60 دقیقه‌ای به سفارش مرکز مستندسازی حقیقت است و تحقیقات آن از بهمن ماه سال 91 آغاز و تصویربرداری در مرداد و شهریور 92 در استانهای گلستان، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، فارس، کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی انجام شد.

وی در پایان به یکی از ویژگی ژ‌های سریال «اهل سنت ایران» اشاره کرد و گفت: در لایه دوم این فیلم، فرهنگ و هنر ایران بیشتر دیده می‌شود تا جایی که ما  در پنج منطقه برای اجرای موسیقی محلی برای متن کار داشتیم تا مخاطب خارجی با فرهنگ ایران و مفاخر اهل سنت بیشتر آشنا شوند.

عوامل این مستند عبارتند از: احمد حسن مصطفی از مصر راوی، سیدسلیم غفوری تهیه کننده، محسن اسلام زاده تحقیق و کارگردان، حجت السلام براتی و علیرضا کمیلی مشاورین پروژه، عباس عقبایی تصویربردار، اسماعیل علیزاده تدوین، علی جعفر از سوریه مترجم و عکاس، مهدی خوش نژاد دستیار تدوین و گرافیست، مصطفی حریری نویسنده، علی پورعبادی گرافیک تصویری، مهرداد جلوخانی صداگذار، علی اکبر سیاح طاهری مترجم، حمیدرضا مجیدی مدیر تولید، محمد براتی تدارکات، مجری طرح مرکز فرهنگی میثاق.

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، مستند «اهل سنت ایران» قرار است به زودی از شبکه های عضو اتحادیه رادیو تلویزیونهای کشورهای اسلامی همچون العالم، المیادین، پرس تی وی و الاتجاه پخش شود، همچنین این مستند در اولین حضور جشنواره‌ای خود در جشنواره سینما حقیقت شرکت خواهد کرد.

منبع: فارس


کلیه حقوق این اثر متعلق به "مرکز فرهنگی میثاق" است.

اخبار
  «رستم محله» روی آنتن شبکه‌ی مستند می رود

  محسن اسلام زاده با “تنها میان طالبان ۲” دوباره میان طالبان رفت

  سختگیری جشنواره سینما حقیقت تنها برای آثار انقلابی است

  مستند «رویای روهینگیا» به جشنواره هند راه یافت

  بخش و نقد مستند «آقای دادستان» در برنامه ی به اضافه مستند

  «کدام مسجد!» در شبکه مستند | چگونه جایگاه اجتماعی مساجد احیا شود

  «عکاسی زیر آتش» روی آنتن می رود | قصه اشغال تا آزادی خرمشهر

  «عالی‌نسب» اولین برند تولیدکننده وسایل نفت سوز ایرانی

  حتی مردم سوریه از اقدامات ما مطلع نیستند

  اکران مستند "خاطرات نارنجی" در امریکا

  نقدی بر فیلم مستند «میرزا جواد» ساخته سعید فرجی

  برگزاری ۲ نشست تخصصی در روز هشتم «۱۰ روز با عکاسان»

  داستان اولین شهید عکاس را در «میرزا جواد» روایت کردم

  کانال مرکز فرهنگی میثاق در پیام رسان سروش و آی گپ

  بررسی «خاطرات نارنجی» در دهمین قسمت از فصل دوم برنامه «به اضافه مستند» + تیز

  گفتگوی دوربین.نت با سعید فرجی | فیلم


   بیشتر...