شرح خبر
«آسیایی ها به غزه می روند» در جشنواره «سینماحقیقت
    ششم آبان ١٣٩٠ ساعت ١٧:٥٧      


فیلم مستند «آسیایی ها به غره می روند» به كارگردانی «سعید فرجی» و تهیه كنندگی «سیّد سلیم غفوری»، در پنجمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت به نمایش در می آید.

به گزارش سرویس فرهنگی برنا به نقل از روابط عمومی جشنواره بین المللی سینماحقیقت، در خلاصه فیلم مستند آسیایی ها به غره می روند آمده است: 15 كشور اسیایی با هدف شكست محاصره نوار غزه از كشور هندوستان به راه افتادند و با گذر از پاكستان، ایران، سوریه، تركیه و مصر، خود را به نوار غزه رساندند. این سفر 8000 كیلومتری كه 35 روز به طول انجامید، اولین سفر متحد كشورهای آسیایی به سوی غزه بود...

بر پایه این گزارش، عوامل تولید فیلم مستند 85 دقیقه‌ای «آسیایی ها به غره می روند» كه تولید سال 1390 مركز فرهنگی میثاق بوده، به این شرح هستند:
كارگردان و تصویربردار: سعید فرجی، صداگذار: مهرداد جلوخانی، تدوینگر: وحید فرجی، نویسنده گفتار متن: پیروزه روحانیون، گوینده: الهام جعفرنژاد، عكاس: مصطفی آهنگرها، تهیه‌كننده: سیّد سلیم غفوری، تهیه شده در: مركز فرهنگی میثاق

این گزارش می‌افزاید: در كارنامه مستندسازی سعید فرجی،‌ تولید آثاری چون كاروان آزادی، عكاسی زیر آتش و... به چشم می خورد.

گفتنی است: پنجمین جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران: سینماحقیقت، طی روزهای 16 تا 21 آبان ماه 1390 در شهر «تهران» برگزار خواهد شد.

منبع:برناكليه حقوق اين اثر متعلق به مرکز فرهنگی میثاق ميباشد.