شرح خبر
با عنوان «آخرین فرزندان سومالی»؛
نمایشگاه عکس‌های سعید فرجی از سومالی برپا می‌شود
    پنجم دی ١٣٩٠ ساعت ١٨:٤٠      به گزارش خبرگزاری فارس، نمایشگاهی از عکس‌های سعید فرجی عکاس برجسته کشور با عنوان «آخرین فرزندان سومالی» سه‌شنبه در موزه هنرهای معاصر فلسطین افتتاح می‌شود.


سعید فرجی طی حضور 15 روزه خود در موگادیشو، پایتخت سومالی، بخشی از زندگی آوارگان و قحطی‌زدگان ساکن موگادیشو را عکاسی کرده است.
سعید فرجی که فعالیت‌هایش را در زمینه مستند بحران متمرکز کرده است، پیش از این سابقه حضور در جنگ 33 روزه لبنان را نیز داشته است و به تازگی کتابی با عنوان «تبادل» را منتشر کرده که روایت‌گر رویدادهای این جنگ تا پایان عملیات تبادل اسرا در سال 2008 است.
نمایشگاه «آخرین فرزندان سومالی» تا بیستم دی‌ماه برای بازدید عموم در میدان فلسطین، خیابان طالقانی، خیابان برادران شهید مظفر، تقاطع بزرگمهر، شماره 74، موزه هنرهای معاصر فلسطین برپاست.

به گزارش فارس، کشور سومالی که از سال 1991 فاقد دولت مرکزی است، به دلیل حضور نیروهای شبه نظامی الشباب وابسته به القاعده، همواره به عنوان یکی از خطرناک‌ترین نقاط روی زمین نام برده شده است. در سال‌های اخیر به دلیل خشکسالی و نبود دولت مرکزی، با قحطی گسترده‌ای روبرو است که به گفته سازمان ملل متحد، در شصت سال اخیر بی سابقه است.
تابستان امسال و پس از یک سال درگیری شدید، نیروهای دولت انتقالی موفق به بیرون راندن گروه الشباب از موگادیشو، پایتخت سومالی شدند که این امر زمینه را برای ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه بین‌المللی فراهم کرد.

منبع: فارسكليه حقوق اين اثر متعلق به مرکز فرهنگی میثاق ميباشد.