شرح خبر
همزمان با سال‌روز تبادل اسرای لبنانی
نمایشگاه عکس «تبادل» برپا می‌شود
    بیست و پنجم تیر ١٣٩١ ساعت ٠٠:٢٠      

به گزارش خبرگزاری فارس، «تبادل» مجموعه عکس‌های مستند سعید و وحید فرجی از جنگ 33 روزه لبنان در تیرماه 85 تا تبادل اسرا در تیرماه 87 است.

مهدی فروتن، رئیس فرهنگسرای انقلاب اسلامی در این باره گفت: در آغاز جنگ 33 روزه حزب الله لبنان اعلام کرد «دو سرباز اسرائیلی به خانه هایشان باز نخواهند گشت مگر با گفت وگوی غیرمستقیم و تبادل». این دو عکاس در فاصله جنگ 33 روزه تا تبادل اسرا بارها به این کشور سفر کردند و در مدت 3 سال روند تبادل اسراء را عکاسی کردند و این نمایشگاه در واقع مستند گزارش خبری از این جریان تاریخی است.

رئیس فرهنگسرای انقلاب اسلامی در ادامه خاطر نشان کرد: همزمان با سالروز تبادل در 16 جولای برای نخستین بار عکس‌های تبادل در قالب نمایشگاه در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

فروتن دیگر اقدام فرهنگسرای انقلاب اسلامی برای ارائه این مجموعه به مخاطبان را انتشار آلبوم «تبادل» دانست و گفت: تعدادی از تصاویر نمایشگاه تبادل در قالب کارت-آلبوم تولید شده است.

در این 37 قطعه عکس، روندی از جنگ 33 روزه لبنان و رژیم صهیونیستی در تیرماه 1385 تا مراحل تبادل اسرای لبنانی در تیرماه 1387 در قالب مستند گزارش خبری مرور می‌شود.

آیین افتتاح این نمایشگاه 26 تیر ساعت 18برگزار می‌شود.

نمایشگاه تبادل تا 23 مرداد همزمان با روز مقاومت اسلامی به کار خود ادامه می‌دهد.

فرهنگسرای انقلاب اسلامی در بزرگراه شهید نواب صفوی، تقاطع پل کمیل ابتدای کمیل شرقی واقع شده است.
كليه حقوق اين اثر متعلق به مرکز فرهنگی میثاق ميباشد.