شرح خبر
مرکز فرهنگی میثاق با ۵ مستند در هفتمین جشنواره مردمی فیلم «عمار» پیدا خواهند کرد
مرکز فرهنگی میثاق با ۵ مستند به جشنواره «عمار» می‌آید
    هفدهم آبان ١٣٩٥ ساعت ١٤:٥٧      
به گزارش خبرگزاری مهر، مرکز فرهنگی میثاق با ۵ مستند «عالی نسب»، «شهیدُالعَلَم»، «قربانگاه»، «شیخ صباح» و «غریب محله» در هفتمین جشنواره مردمی فیلم «عمار» حضور پیدا می‌کند.

یکی از مهمترین آثار این مرکز، مستندی با نام «عالی نسب» به کارگردانی مهدی عوض زاده درمورد مرحوم عالی نسب است که در حوزه اقتصاد مقاومتی ساخته شده است.

مستند «قربانگاه» دیگر اثری است که توسط حمیدرضا مجیدی به همت این مرکز فرهنگی برای جشنواره فیلم «عمار» تدارک دیده شده است.

مستند «شیخ صباح» با موضوع یکی از بزرگان و سران طوایف اهل سنت کشور عراق است که در اطراف تکریت زندگی می کند. او در حال حاضر با صدها نفر از اعضای عشیره خود مشغول نبرد با داعش است و این مستند دیگر اثری است که به جشنواره امسال ارسال می شود.

یکی از کارهای شاخصی که توسط مرکز مستندسازی میثاق برای هفتمین دوره جشنواره مردمی فیلم «عمار» در نظر گرفته شده مستندی با عنوان «غریب محله» است. این کار در مورد یک مداح اهل سنت در تالش به کارگردانی یاسین پورعزیزی ساخته شده است.

مرکز مستندسازی میثاق مستند دیگری با موضوع یک عکاس بنگلادشی به نام «شهید العلم» به کارگردانی سعید فرجی ساخته است که آن را نیز به این جشنواره ارسال می کند.

هفتمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار، همچون سال‌های گذشته در ایام بزرگداشت حماسه مردمی «نه دی»، از ۸ تا ۱۷ دی ماه برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به وبسایت این جشنواره به نشانی AmmarFest.ir اثر خود را در یکی از بخش ‌های «فیلم»، «فیلمنامه» و «نقد، مقاله وپژوهش‌های سینمایی» تا ۳۰ آبان و در بخش‌های «فیلم ما»، «تولیدات رادیویی»، «اقلام تبلیغی» و «لوح نگار» تا ۱۰ آذر ثبت‌نام و حداکثر پنج روز پس از آن، اثرشان را به دبیرخانه تحویل دهند.

منبع: خبرگزاری مهر
كليه حقوق اين اثر متعلق به مرکز فرهنگی میثاق ميباشد.