شرح خبر
شهید لاجوردی همواره در صراط مستقیم گام برداشت
گزارش خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، به بهانه نمایش مستند «آقای دادستان»
    بیست و یکم آبان ١٣٩٦ ساعت ١١:٣٦      
به گزارش  خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، به بهانه نمایش مستند «آقای دادستان» که به روایت زندگی شهید سید اسدالله لاجوردی در روز‌های تصدی ایشان در مناصب دادستان انقلاب تهران و رییس سازمان زندان‌ها می‌پردازد، مراسم تکریم از عوامل تولید این اثر سینمایی با حضور حجت‌الاسلام هادی صادقی معاون فرهنگی قوه قضاییه و سید اسدالله جولایی معاون وقت دادستان انقلاب مرکز در سال ۵۸ برگزار شد.

معاون فرهنگی دستگاه قضا در این جلسه با اشاره به خدمات پیش از انقلاب و مجاهدات شهید لاجوردی در اختناقات دهه ۶۰ گفت: مبارزی ثابت قدم، چون شهید لاجوردی به تاسی از سیره ائمه اطهار علیهم‌السلام چه در دوران رژیم پهلوی و چه در روز‌های سخت ترور‌های بعد از انقلاب شخصیت استواری بود که از مسیر حق و حقیقت پا فراتر نگذاشت.

وی با شاره به آیه ۱۱۲ سوره هود ادامه داد: این شهید مبارز را می‌توان مصداق بارز این فرمایش الهی دانست که «فاستقم کما امرت». در سیاه‌ترین موقعیت‌های تاریخ کشورمان و در ایامی که منافقان در داخل و کشور‌های بیگانه در مرز‌های غربی کشور انقلاب نوپای ما را با قساوت غیر قابل وصفی نشانه گرفته بودند، شهید لاجوردی ضمن استقامت در ایستادگی هیچ وقت از اراده و حرکت باز نایستاد.

سید اسدالله جولایی نیز در این مراسم طی سخنانی گفت: در عصری که فیلسوفان بزرگ آن مرگ خدا را جار می‌زدند، به ثمر نشستن تنها انقلاب دینی در جهان اقدام سهل و ساده‌ای نبود. چه پیش از پیروزی انقلاب در بهمن ۵۷ و چه در ایام سیاهی که پس از آن، منافقان کوردل ابتدائا در قالب احزاب سیاسی و بعد در هیات جنبش‌های مسلح کمونیستی رقم زدند و بدنبال آن هفده هزار نفر از مردان و زنان و حتی کودکان این سرزمین را به فجیع‌ترین انحاء ممکن به شهادت رساندند، در تمامی این روز‌های فراموش شده اقدامات شهید لاجوردی در خط مقدم مبارزه با آن جریان هرگز فراموش نخواهد شد.

مدیرعامل ستاد دیه کشور با اشاره به منابع این مستند گفت: در سال‌های اخیر به دلیل خاص بودن این بازه زمانی در کشورمان بعضا فیلم‌های سینمایی ضعیفی تولید شده است که خواسته و ناخواسته به تحریف شخصیت قاطع آقای لاجوردی پرداخته‌اند، اما در این اثر مستند که در جریان ساخت آن بیش از صد ساعت گفت‌وگو با بستگان و دوستان نزدیک ضبط شده است، تصویری واقعی از این شهید والامقام مشاهده می‌کنیم.

گفتنی است، مستند ۶۸ دقیقه‌ای «آقای دادستان» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی محسن اسلام‌زاده روز پنجشنبه (۲۳ آذرماه) راس ساعت ۱۷ در بخش جایزه شهید آوینی یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت به نمایش درمی‌آید.
كليه حقوق اين اثر متعلق به مرکز فرهنگی میثاق ميباشد.

اخبار
  هماهنگی اکران مستند قصر قند در اکرانِت

  هماهنگی اکران مستند آقای دادستان در اکرانِت

  کانال مرکز فرهنگی میثاق در پیام رسان سروش و آی گپ

  مستند سرزمین برادری امشب از شبکه مستند سیما

  مرکز فرهنگی میثاق با ۹ مستند متقاضی حضور در جشنواره عمار می‌شود

  مستند «تنها میان طالبان» برنده بهترین فیلم بخش مستند دوازدهمین دوره جشنواره ماربلای اسپانیا شد

  «تنها، میان طالبان» برگزیده جشنواره آتن آمریکا | فیلم

  درسهایی از سومالی

  توصیه های سازندگان فیلم «making a murderer» برای ساخت یک فیلم مستند موفق

  مرکز فرهنگی میثاق با ۵ مستند به جشنواره «عمار» می‌آید

  آثار راه یافته بخش مستند ملی جشنواره وحدت اسلامی معرفی شدند

  سه مستندی که پوچی تبلیغات رسانه ای ما را به تصویر می‌کشند

  شهرت همین است: پاپاراتزی ها حالا ستاره ی دو فیلم مستند می شوند

  فیلم «دیوانه ام می کند»

  هیروشیما، عشق من

  اگر آنها سرگرم نشوند، فیلم را تماشا نخواهند کرد

  شبکه مستند "به دنبال صلح" در سوریه می رود

  "سرزمین مادری" از شبکه مستند

  جرئت شکستن صدای سکوت: اپنهایمر به اندونزی بازمی گردد

  آیا پول واقعا همه چیز را تغییر می‌دهد یا نه؟


   بیشتر...