شرح خبر
مستند «تنها میان طالبان» اینبار در مصر
مستند "تنها میان طالبان " در ادامه حضور بین‌المللی خود در نوزدهمین دوره جشنواره فیلم اسماعیلیه مصر
    ششم فروردین ١٣٩٦ ساعت ١٩:١٣      
به گزارش خبرنگار حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، مستند "تنها میان طالبان " به کارگردانی محسن اسلام زاده  و از تولیدات مرکز فرهنگی میثاق، در ادامه حضور بین المللی خود در نوزدهمین دوره جشنواره فیلم اسماعیلیه مصر که از  ۳۰ فروردین الی ۶ اردیبهشت در شهر اسماعیلیه برگزار می‌شود حضور خواهد داشت و در بخش  رقابتی مستندهای بلند به نمایش در خواهد آمد. علیرضا شاهرخی عرضه بین المللی "تنها میان طالبان"را بر عهده دارد.
اضافه می‌شود که مستند «تنها میان طالبان» در اولین حضور بین المللی خود برنده جایزه بهترین مستند بلند جشنواره آتن آمریکا شد.
همچنین تنها میان طالبان در هجدهمین دوره جشنواره DETECTIVE Film Fest که از  28 فروردین الی 1 اردیبهشت در مسکو برگزار می‌شود نیز حضور دارد. این فیلم کاندیدای دریافت جایزه بهترین فیلم در بخش "تروریسم -تهدیدی برای صلح " است.
این فیلم در ادامه حضور بین المللی از 30 فروردین الی 4 اردیبهشت در دهمین دوره جشنواره Thin Line که در شهر دنتون ایالت تگزاس امریکا برگزار می‌شود حضور خواهد داشت.
تنها میان طالبان به دلیل دیدگاه متفاوت کارگردان، آنچه در رسانه‌های غربی به شکلی دیگر روایت می‌شود را به چالش کشیده است و با نگاهی دیگر، تلاش می‌کند تا واقعیت را به تصویر بکشد و آن را ارائه کند و ما آگاهی داریم که فیلمساز در حال بازآفرینی حضور ذهن خویش در آن مورد [طالبان] است.» این عبارتی است که جشنواره آتن در توصیف اثر اسلام زاده بیان کرده و به این دلیل «تنها میان طالبان» را شایسته تقدیر دانسته است.
عوامل تولید این مستند عبارتند از: تحقیق، تصویر: محسن اسلام زاده، تدوین: اسماعیل علیزاده، نویسنده گان: علی پیرهادی، محمود عزیزی، گفتار متن: امیر عطرچی، مدیر تولید: حمیدرضا مجیدی، موسیقی: مسلم رسولی، طراحی و ترکیب صدا: محمد حسین ابراهیمی و پیمان توسلی، گرافیک تصویری: علی پورعبادی، ابوالفضل لطفی، گرافیک: مهدی خوش نژاد، اصلاح رنگ و نور: مهدی رشوند، مجری طرح: مرکز فرهنگی میثاق.
كليه حقوق اين اثر متعلق به مرکز فرهنگی میثاق ميباشد.