شرح خبر
پخش از شبکه مستند
بازگشت به خاطرات 11 سال اسارت در مستند «شماره 6622»
    بیست و ششم تیر ١٣٩٦ ساعت ١٧:٤٤      
به گزارش حلقه وصل، مستند «شماره 6622» درباره سال های اسارت رزمندگان ایرانی در اردوگاه های عراق طی دوران دفاع مقدس است. راوی این مستند، خود یکی از آزادگانی است که سال ها پیش در اردوگاهی در خاک عراق اسیر بوده و خاطرات زیادی از آن دوران به یاد دارد.

او نقل می کند که در سال 61 اسیر شده و او را به همراه گروهی دیگر از رزمندگان ایرانی، به اردوگاه انتقال داده اند؛ روایت شکنجه های جسمی و روحی فراوانی که نظامیان بعثی بر اسرا وارد می کردند بخش های مختلف این مستند را تشکیل می دهد.

سیر روایت «شماره 6632» از زبان این رزمنده ایران است که 21 سال پس از اسارتی 11 ساله به کشور عراق می رود و اسارت گاه خویش را دوباره می بیند و به یادآوری خاطرات آن دوران می پردازد، روزهایی که دژخیمان بعثی بدون رعایت هیچگونه اصول انسانی و حقوق بشری، به ضرب و شتم سربازان ایرانی می پردازند.

او که در دوران اسارت شماره 6632 را پشت پیراهنش داشت از روزهایی می گوید که خودش و همرزمانش، بارها و بارها شکنجه های جسمی و روحی را تحمل کردند ولی لحظه ای سر فرود نیاوردند.

رضا برجی تهیه کننده و کارگردان این مستند به سفارش مرکز فرهنگی میثاق است.

این مستند را می توانید سه شنبه 26 مرداد ساعت 17 و تکرار آن را روز بعد ساعت 10.30 از شبکه افق ببینید.كليه حقوق اين اثر متعلق به مرکز فرهنگی میثاق ميباشد.