شرح خبر
سه شنبه ساعت 21:
بخش و نقد مستند «آقای دادستان» در برنامه ی به اضافه مستند
    پنجم تیر ١٣٩٧ ساعت ١٧:٥٢      
برنامه «+مستند» به تهیه کنندگی محمد حسین میری و کارگردانی محمدرضا رضاییان با اجرای علی صدری نیا با پخش مستندهای دیده نشده در تلویزیون به بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستند خواهد پرداخت که در این جلسه به مستند «آقای دادستان» خواهد پرداخت
مستند «آقای دادستان» به کارگردانی محسن اسلام زاده به بخش مغفول مانده‌ای از تاریخ انقلاب می‌پردازد که بارها از آن بهره‌برداری‌های مغرضانه سیاسی شده است. حوادث دهه 60 یکی از بحث انگیزترین برهه‌های تاریخ انقلاب اسلامی است که به دلایل مختلف نسبت به آن موضع‌گیری‌های متفاوت و گاه متناقضی صورت گرفته است. چهره‌های انقلابی متعددی نیز قربانی این نگاه‌های مغرضانه شده‌اند و شهید «سید اسدالله لاجوردی» یکی از بارزترین این چهره‌هاست. شهید لاجوردی به دلیل خلق و خوی به دور از هیاهویی که در زندگی و فعالیت‌های انقلابی‌اش داشت، چنان که باید شناخته نشد. همین پرهیز از هیاهو سبب شده بود که دشمنان انقلاب او را بیشتر در مظان اتهام و آماج حملات مسموم خود قرار دهند. در بخشی از فیلم می‌بینیم که ـ تصاویری از خطبه‌های نماز جمعه تهران ـ مقام معظم رهبری در بیانات‌شان ضمن اشاره به جایگاه ناشناخته شهید لاجوردی و خدمات انقلابی او، اشاره دارند که: «عده‌ای می‌خواهند ترور و شهادت لاجوردی را زیر سوال ببرند». در این میان شهید لاجوردی به دلیل اینکه نامش با دادگاه و دادستانی و اعدام‌های منافقین در دهه ۶۰ گره خورده، حائز اهمیت است.

اینک و در حالی که دشمنان در پی آن هستند که با دروغ‌گویی و «تحریفِ تاریخ»، جایِ «جلاد» و «شهید» را عوض کنند و رهبری نسبت به این توطئه‌ی دشمن هشدار می‌دهند، وظیفه‌ای سنگین و مضاعف برای معرفی و شناساندن بیش از پیش ابعاد شخصیتی، مجاهدت‌ها و فداکاری‌های شهید لاجوردی و امثالهم بر عهده‌ی همگان است.


این برنامه سه شنبه  97/4/5 ساعت 21 از شبکه ی مستند بخش می شود.
بازپخش: چهارشنبه 9صبح، جمعه 13:30كليه حقوق اين اثر متعلق به مرکز فرهنگی میثاق ميباشد.