شرح خبر
مشرق نیوز:
سفر مستندسازان ایرانی به لیبی
    دهم آبان ١٣٩٠ ساعت ١٤:١٥      
به گزارش مشرق، روابط عمومی مرکز فرهنگی میثاق اعلام کرد؛ یک گروه از مستندسازان این مرکز، جهت ساخت مستندی با موضوع بررسی ریشه های انقلاب لیبی به این کشور جنگ زده اعزام شده اند. نقش اسلام و اسلام گرایان در پیروزی انقلاب در این کشور، وضعیت سیاسی و اجتماعی لیبی در دوره قذافی، مطامع کشورهای غربی در لیبی و احتمال دست اندازی آنها به منابع نفتی لیبی و همچنین خواسته مردم لیبی از حکومت آینده این کشور، موضوعاتی هستند که در این مستند به آنها پرداخته خواهد شد.
این گروه که در حال حاظر در شهر سرت هستند، تا یک ماه آینده در کشور لیبی حضور خواهند داشت و به شهرهای مختلف این کشور از جمله مصراته، طرابلس، بن غازی و ... خواهند رفت.
مركز فرهنگي ميثاق؛ از سالها پيش، با راه اندازي واحد «مستندسازان بحران»، اقدام به اعزام گروه هاي مستندساز به نقاط بحراني منطقه و دنيا نموده است. كه حضور در بحران هاي لبنان، عراق، افغانستان، الجزاير، سودان، سومالی  و... را در كارنامه خود دارد.
عوامل تولید این مستند به قرار زیر هستند؛کارگردان: محسن اسلام زاده، عکاس و تصویربردار:سعید فرجی، دستیار کارگردان:مهدی خوش نژاد، تهیه کننده: سید سلیم غفوری، مجری طرح: مرکز فرهنگی میثاق.

منبع: مشرق نیوزكليه حقوق اين اثر متعلق به مرکز فرهنگی میثاق ميباشد.